Десетгодишното дете летнало 20 метри - детали за трагедијата, семејството е скршено

10-годишниот Алекса Д. вчера го зави регионот во црно кога додека тој со другарчињата соученици се враќаше од екскурзија, автомобил налета на него и го прегази.

Момчето за жал почина на лице место, а уште две деца се повредени во инцидентот.

Ударот на автомобилот марка Тојота бил силен, момчето летнало во воздух и паднало мртво на улицата. Детето летнало 20 метри. Девојчињата кои се повредени се пренесени итно на ургентен.

Бабата на детето вели дека семејството не може да се соземе од трагедијата. Постојано им праќал фотографии од екскурзијата и едвај го чекале дома. Бил паметен и весел.

 

 

 

 

 

13.06.2018 - 17:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега