Десет пати посилен и поефикасен од хлорот: После ова тоалетот ќе сјае

 

Ова средство, кое можете и сами да го направите е ефикасно во борбата против тврдокорните дамки, не е скапо, а е супер ефикасно.

Потребно ви е:

- 1 шолја бел оцет

- 1 шолја течен сапун

- 1 крпа

- 1 празно шишесо прскалка

Потребно е да го загреете оцетот три минути и да го ставите во шишето со прскалка, Додадете го течниот сапун и добро измешајте. Нанесете ја оваа мешавина на загрозеното подрачје, оставете една минута и потоа избришете со крпата за чистење.

 

 

 

11.09.2017 - 16:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа