Десет најмоќни профили на Инстаграм: Кајли Џенер и Роналдо далеку од првото место

Иако ТикТок полека има приоритет како мрежа на која најчесто трошат најмногу време, многумина сè уште се верни на Инстаграм.

Има буквално милиони и милиони луѓе на оваа социјална мрежа. Најследените профили ги следат многумина од нас, па дури и кога поставуваат само фотошопирани фотографии и навистина разубавени луѓето се уште со нетрпение очекуваат да видат што е следно што ќе објават, а еве ги топ 10 најследени Инстаграм профили.

10.Џастин Бибер - 164 милиони следбеници

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber)

9. Бијонсе - 166 милиони следбеници

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

8. Лео Меси - 186 милиони

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

7. Ким Кардашијан - 207 милиони следбеници

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

6. Селена Гомез - 213 милиони следбеници

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

5. Кајли Џенер - 217,9 милиони следбеници

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner)

4. Карпата - 220 милиони следбеници

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by therock (@therock)

3. Аријана Гранде - 223 милиони следбеници

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande)

2. Роналдо - 265 милиони следбеници

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

1. Инстаграм - 387 милиони следбеници

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Instagram (@instagram)

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.03.2021 - 15:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега