Десет лица загинаа во судар на минибус и камион

Најмалку 10 лица загинаа денеска кога минибус ги прекршил правилата за претекување и удрил во товарен камион во централниот руски регион Пенза. Во минибусот имало 18 лица, од кои 10 починаа, а седумина се здобиле со повреди од сударот на автопатот Пенза-Тамбов. Во сударот починал и возачот на минибусот. 

најчитано сега