Деновиве ќе имаме обилни врнежи, а од понеделник стабилизирање на времето

До недела, под влијание на циклонска активност, времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти УХМР, локално ќе има појава на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град.

Во текот на овој период, како што информира Управата, се очекува на места да наврнат над 30 литри на квадратен метар.

Температурите ќе бидат во опаѓање и под просекот за овој период од годината, а од понеделник ќе настапи стабилизирање на времето.

11.08.2022 - 12:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега