Денеска уживајте во сонцето, од утре спремете се за дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 24 до 31 степен. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 30 степени.

Во наредните денови се очекуваат врнежливи денови, во вторник доцна попладне и кон крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во северните делови. Локални врнежи од дожд ќе има и во среда, кога дневната температура ќе се намали. Од среда до петок ќе дува засилен северен ветер. 

16.05.2022 - 08:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега