Денеска сонце - погледнете што ќе се случува со температурите од утре

Времето во Македонија ќе биде претежно стабилно и суво со подолги сончеви периоди.

Температурата ќе се движи од 16 до 23 степени.

Во Скопје слично време, со утринска температура до седум и дневна до 22 степени.

Од среда ќе следи ќе следува период на променливо облачно време со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа врнежите ќе бидат пообилни. Температурата ќе се движи од 17 до 24 степени, а во наредните денови ќе биде во интервалот од 16 до 21 степен. 

22.04.2014 - 09:06

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега