Денеска очекувајте студено време, а на некои места и внржи од снег - од утре промена на времето

Во земјава ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Претпладне на повисоките места и на планините ќе има услови за слаб снег.

Утринската температура ќе се движи од минус 6 до 4 степени, а дневната од минус 2 до 11 степени.

Во Скопје Ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 1, а дневната ќе достигне до 8 степени.

Во следните денови времето ќе биде стабилно, повремено со засилен ветер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.02.2020 - 09:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа