Денес живее во луксузна вила, а вака изгледа трошната куќа во која израснала Сека Алексиќ (ФОТО)

Српската пејачка Сека Алексиќ сега живее во луксузно опремена куќа, но не секогаш било така.

Пејачката после војната која ја затекнала во Зворник, побегнала во село Липолист, покрај Шабац каде некое време живеела во беда.

Ова село Сека не го заборавила, мештаните велат дека таа го посетила неколку пати, а за нејзиното семејство имаат само пофални зборови.

Нивната мајка со мака ги одгледала и често се селеле, тие најпрвин живееле во една соба во школската барака која повеќе ја нема, а пооа се преселиле во една мала куќичка.

-Немаа многу пари, но нејзината мајка секогаш беше насмеана. Сека беше добар ученик и сакаше да пее. На сите ни е драго што успеа, таа тоа го заслужува- раскажал еден од селаните.

Вака изгледала куќата во која некогаш живеела и училиштето во кое учела.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2019 - 16:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега