Денес ќе наполнеше 51. години: Семејството на Ѓоша кој сите ги смееше уште е во црно

На денешен ден беше роден познатиот српски актер и комичар Богољуб Митиќ Ѓоша, а акобеше жив ќе наполнеше 51. година.

Својот прекар по кој сите го знаеја го доби во серијата Семејно богатство.

Сите го паметат по смешните улоги, а беше дел и од ТЛЗП.

Беше исклучително скромен, а почина на 49. години дома во својот кревет, а го пронајде ќерката.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.01.2019 - 11:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега