Демонстрантите повикаа на нов протест утре во 11 часот

Пред зградата на Собранието на Република Македонија и вечерва се собираат граѓани на протест против Договорот за името, што вчера беше потпишан од премиерите на Македонија и на Грција Зоран Заев и Алексис Ципрас. 

Незадоволните граѓани повикаа на нов протест утре во 11 часот кога е закажана собраниската седница на која на дневен ред е договорот со Грција.

Тие го повикаа и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да го напушти Собранието и да се приклучи на протестите.

 

 

 

 

18.06.2018 - 21:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега