Демонстрантите го запалија договорот пред Собрание

За време на протестите кои поминаа без инциденти денеска пред Собранието, додека траеше седницата за Договорот со Грција, лицата кои протестираа го запалија Договорот односно примерок од него.

 Потоа насобраните се упатија кон Канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов да му изразат поддршка.

 

 

 

19.06.2018 - 13:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега