Демолиран штабот на ДУИ во Скопје

 

Вчера околу 15 часот непознат сторител искршил две прозорски стакла и стаклена врата на штабот на политичката партија ДУИ, на улица “Тале Христов“ Скопје-Север, по што инцидентот бил пријавен во полиција.

Полицијата ги презема потребните мерки за пронаоѓање на сторителите.

 

 

 

04.10.2017 - 12:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа