Дел од Скопје утре без вода

 

Без водоснабдување утре од 10 часот ќе останат корисниците од зградите лоцирани на улицата „Вич“ бр. 23 и бр. 24 во општина Карпош.
 
Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради дефект на затворач на водоводната мрежа на оваа улица. Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата. 
 

 

 

09.10.2017 - 17:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа