Дел од Шуто Оризари денеска без вода

Дел од општина Шуто Оризари денеска ќе биде без водоснабдување од 08:30 часот.

Од ЈП „Водовод и канализација“ соопштуваат дека корисниците од ул.Брсјача Буна , ул.Пелагонија, ул.Смелевска крак 37 и ул.Индира Ганди крак 31 ќе останат без вода поради водоводен дефект од ф 80мм“.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.09.2020 - 10:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега