Дел од Центар остана без вода

Поради уличен водоводен дефект од ф100 милиметри на улица „Козара“ број 64 во скопската населба Центар, прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците на оваа и на улицата „Васил Ѓоргов“.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, водоснабдувањето ќе биде во прекин од 11:00 часот, па се до отстранување на дефектот. 

15.05.2022 - 11:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега