Декември ќе им биде кошмар: Три знаци на кои нема да им тргне месецов

Декември ни е еден од омилените месеци во текот на годината најмногу поради празниците. Меѓутоа, за три знаци од хороскопот тој нема да биде така добар, па тие едвај ќе чекаат да дојде јануари.

Близнаци

Имате силна потреба за самотија. Можеби нема да ви биде драго и можеби ќе биде болно, но од тоа нема да можете да побегнете. Еднаш кога ќе продрете во сите мистериозни делови на душата, ќе бидете многу среќни поради тоа.

Вага

Сте започнале со психички детокс. Некои од вас можеби го промениле домот или градот. Некои едноставно ќе сакаат да поминат повеќе време со семејството. Ова е просторот кој треба да го уредите и поради тоа ќе се чувствувате многу подобро.

Водолија

Ги плаќате своите долгови. Кармата пристигна се да наплати. Вашата цел е да бидете добри кон себе. Тоа е најдобрата прилика да ја придобиете слободата кон која постојано тежнеете, преку одмор, простување, смиреност и гледање однапред.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.12.2019 - 21:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега