Дејан Манасков со порака до Вардар

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков вчера со својот Веспрем беше поразен во финалето на ракометната Лига на шампиони од Вардар.

Крилото се огласи на „Инстаграм“ за да му честите на својот поранеш тим за титулата, но и да најави дека следната сезона Веспрем ќе се врати посилен.

„Тешка вечер е зад нас, но горд сум што сум дел од еден ваков тим. Им благодарам на навивачите за подршката, ќе се вратиме. Честитки за Вардар за освоената титула“, напиша Манасков.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.06.2019 - 15:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега