Дедо бил спасен од рушевините во Албанија, а кога дознал дека внук му е мртов и тој починал

Шестгодишно дете загина во силниот земјотрес кој ја погоди Албанија.

Албанец раскажал за албанскиот портал „Јок Албаниа“ дека постар маж бил извлечен од рушевините на напуштен хотел во Драч, но починал кога дознал дека внук му е затрупан.

Тој додал дека детето, кое се вика Клајд, се уште е под рушевините и нема знаци дека е живо.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.11.2019 - 12:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега