Данев е нов координатор на пратеничката група на ВМРО- ДПМНЕ, Ѓорчев се повлече

 

Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вчерашната седница за координатор на пратеничката група го назначил Драган Данев.

Како што информираше партискиот генерален секретар Игор Јанушев, досегашниот координатор Влатко Ѓорчев побарал да се повлече од оваа функција, поради голем обем на обврски и презафатеност.

За заменици на Данев, пак, поставени пратениците Горан Манојловски и Драган Цуклев.

 

 

 

22.02.2018 - 18:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа