Дамјан Манчевски поднесе оставка од пратеничката функција

Претседателот на Собранието Талат Џафери веднаш на почетокот на собраниската седница за избор на заменик-министрите даде пауза бидејќи пратеникот Дамјан Манчевски од СДСМ поднесе оставка од функцијата пратеник.

Собранието сега ќе треба да почека да заседава Државната изборна комисија (ДИК) за да го утврди следниот пратеник кој ќе треба да дојде на местото на Манчевски. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.09.2020 - 12:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега