Дали знаете каде треба да се фрли кујнското масло по употреба

 

Можеби знаете но секогаш е добро да се пренесе таква порака. Во поголемиот број случаи, искористеното масло го фрламе во кујнскиот мијалник.

Тоа е најголемата грешка која ја правиме.

Најдоброто што може да го направиме е исцеденото масло да го ставиме во пластично шипе, црвсто да го затвориме и да го фрлиме.

Верувале или не, скоро 1 милион литри вода се загадува токму поради фрлањето на маслото во мијалникот.

 

 

 

17.11.2017 - 22:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа