Дали вам ви успеа: Само 2% од луѓето на оваа фотографија гледаат две лица

На социјалните мрежи се споделува фотографија од жена која има две лица, па така од едната страна гледате убавица на работа, а од друга страна уморна жена дома.

Многу мажи ќе речат дека оваа фотографија претставува реалност.

Имено, според нивно мислење, жените се средуваат кога одат на работа, па буквално излгедаат како принцези, за да кога ќе бидат дома се преправаат дека се уморни и непривлечни.

 

 

 

15.11.2018 - 22:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега