Дали слушате Јани или Лорел? Звучна илузија која го подели светот (ВИДЕО)

Видео со звучна илузија го подели светот. Станува збор за тритинов парадокс, односно, различни луѓе, различно го слушаат звукот.

Кое име го слушате вие?

09.04.2020 - 22:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега