Дали ѝ е подолг показалецот: Погледнете ги прстите на вашата сакана - можеби ве чека лошо изненадување

Жените со подолг показалец на левата рака имаат тенденција да го изневерат партнерот, пишува Дејли меил.

Резултатите од истражувања ги изненадиле научниците, бидејќи показалецот досега бил поврзуван главно со женски карактеристики.

Ако прстот до малиот прст е подолг од показалецот, досега се поврзувало со изложеност на женски хормони во матката.

Се претпоставува дека жените кои се „поженствени“ се помалку импулсивни, задоволни со својот интимен живот.

Зголемената изложеност на хормонот естроген во матката води до побрз раст на показалецот, а поголема изложеност на тестостерон, машкиот хормон, води до побрз раст на прстот до малиот прст и краток показалец.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2018 - 19:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега