Дачиќ се нашол среде терористички напад - Шест мртви и многу повредени

Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, денеска бил на состанок со претседателот на Сомалија, а пред палатата експлодирал автомобил-бомба.

Како што дознава српскиот Курир, Дачиќ се нашол среде терористички напад во Сомалија. Загинале 6 лица, тринаесет се повредени.

Дачиќ со денови е на службено патување во Африка, а сега се нашол среде нападот на бомбашот-самоубиец.

Светските медиуми ја пренесоа веста и кажаа дека меѓу повредените има двајца пратеници, а еден телохранител загинал на лице место.

Се очекуваат нови детали.

 

 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2019 - 08:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега