Дачиќ го заработи првиот „бакшиш“ во неговата пејачка кариера- еве од кого(видео)

 
На вечерата која претседателот Вучиќ ја приреди во чест на својот турски колега Ердоган, српскиот министер за надворешни работи повторно ги демонстрираше своите пејачки способности. 
 
Ивица Дачиќ после славната „Милјачка“ и „О, соле мио“ вчера го прошири својот репертоар и на ориентални песни. 
 
Прво ја запеа „Милјачка“ од Халид Бешлиќ, а од неговата изведба бил воодушевен и Муфтијата, кој му пришол и му дал бакшиш. 
 
После тоа, Дачиќ ја запеал и песната која до сега не се нашла на неговиот репертоар „Осман ага“ за која добил аплауз. 

Во 2013 година Дачиќ и запеа и на тогашната посредничка во преговорите меѓу Белград и Приштина, Кетрин Ештон. Тогаш ја пееше песната – Опрости ми Катрин.  

 

 

 

 

11.10.2017 - 14:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа