ДА ПОМОГНЕМЕ: Дедо Васил е исчезнат, неговото семејство моли за помош да го најде

 

Семејството Ангеловски од скопско Маџари трага по дедо Васил. Тој денеска попладне излегол од дома и уште не е вратен.

Синот Бошко преку својот Фејсбук профил побара помош од сите кои можат да му дадат било каква информација за неговиот татко.

-Татко ми Васил Ангеловски не е вратен од 13 часот. Го бараме насекаде, човекот е склеротичен и со деменција, излезен е со црвен пони велосипед, носи плава јакана без ракави шушкавец, има капа светло плава. Ќе ве молам споделете тел. за контакт 070 383343 Скопје, од Маџари, пишува на фејсбук профилот од Бошко Ангеловски.

Tatko mi Angelovski Vasil ne e vraten od 13:00 casot go barame nasekade,covekot skleroticen i so demencija,izlezen e so...

Posted by Boshko Angelovski on Tuesday, 20 October 2020

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.10.2020 - 21:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега