Да му помогнеме на 4-годишниот Филип да не заврши во инвалидска количка

Филип е четиригодишно дете кое боледува од церебрална квадриплегична парализа. За него итно е потребна операција која е закажана во специјализирана болница во Србија за да може нормално да го продолжи својот живот – во спротивно, животот би го поминал само во инвалидска количка.

-Неговото семејство во кое работи само таткото, нема доволно средства да го започнат ова лечење, па на овој начин се обраќаат до сите добри, хумани луѓе и организации за мала помош, како би можел Филип да добие шанса да ја направи оваа операција која му значи достоинствен живот, се вели во апелот на Фондацијата „Допир“.

Повеќе информации за начинот на донирање, можете да добиете на Биди хуман сега.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 11:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега