Д-р Жан Митрев на распит во Обвинителството

Денеска доктор Жан Митрев еповикан на распит во скопското обвинителство, по предметот кој беше отворен по сторијатана ИРЛ, за лекување на ковид пациенти со методот на хемофилтрација, пренесува Фокус.

-Точно е дека лицето е повикано на распит во обвинителството за одредени околности за предметот кој беше отворен во обвинителството по допрен глас. Распитот го води обвинителката која го работи предметот, изјавиле од Обвинителството за ,,Фокус”.

12.08.2022 - 14:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега