Д-р Мехмедовиќ објасни на што се должи големата смртност од Ковид-19 во Македонија

Пулмологот доктор Злате Мехмедовиќ за телевизијата 24 ги објасни причините за големата смртност од Ковид-19 во Македонија.

Според него причините лежат во процедурата на лекување и третманот на пациентите, нивната здравствена состојба, но и во нашинот на организација на македонскиот здравствен систем.

27.09.2021 - 11:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега