Д-р Караџовски за битката со коронавирусот: Уште сум во болница, но има подобрување

Претседателот на Комисијата за заштита на населението од заразни болести доктор Жарко Караџовски се уште е хоспитализиран на Клиниката за инфективни и фербилни болести во Скопје, откако и тој и сопругата добија позитивни резултати на коронавирусот.

Доктор Караџовски за „Слободен печат“ вели дека има подобрување на неговата здравствена состојба.

-Уште сме во болница, со подобрување, ни рече тој.

Веќе единаесетти ден трае болничкото лекување на лекарот, а како што дознава „Слободен печат“ за неговото лекување немало потреба да вклучи кислородна терапија, туку лекарства.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2021 - 11:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега