Д-р Елена Малишева ги изненади сите со својата изјава: Жените постари од 50 години му се непотребни на светот

Контроверзната руска докторка и водителка Елена Малишева, физиотерапевт и автор на популарната руска емисија „Да се живее здраво“ е позната по остриот јазик, јасниот став и по малку можеби непромисление изјави со кои често ја навредува публиката.

Последен пат тоа го направила пред неколку дена, изјавувајќи пред милионскиот аудиториум дека жените постари од 50 години се непотребни на овој свет.

Откако разбеснела многумина, Елена го појаснила својот став.

„Жените сами си го скратуваат својот животен век. Жените треба да раѓаат, а не само да јадат. За жал понежниот пол обожава себеси да си копа гроб со вилушка и лажица“, рекла Елена, која е познат заговорник за вежбање, правилна сихрана и оптимална телесна тежина.

Докторката јавно ги искритикувала жените на возраст од 55 до 57 години, затоа што според статистичките податоци тие главно се оние кои ги пополнуваат бројките во групата најгојазни.

„На крајот сфатив дека гојазноста се однесува на непотребните луѓе на овој свет“, рекла Елена алудирајќи на тоа дека ако на човекот не му е мил животот и со задоволство самиот себеси се труе со прекумерна исхрана. тогаш според неа и не заслужува да живее долго.

СЗО предупредува дека голем број жени после 45. години имаат проблеми со килограмите. Елена ги охрабрува на време да почнат да го решаваат тој проблем и да останат активни и здрави.

Елена има 59 години и многу води сметка за здравјето и линијата.

Што вие мислите за нејзиниот став?

 
 
 
View this post on Instagram

Дорогие друзья! С сегодняшнего дня я начинаю показ моих уроков правильного питания, стройности и красоты. Я хочу научить вас не только тому, как похудеть, но и как жить по-другому, чтобы ваш вес и ваша фигура оставались с вами на долгие годы. Смотрите уроки стройной фигуры на моём YouTube-канале MALYSHEVA.LIVE (ссылка в stories) Сегодня урок «Как начать худеть?» Задания: Поставьте перед собой цели: возьмите листок бумаги и левой рукой напишите, какие цели вы перед собой ставите, для чего вы хотите похудеть. Читайте его каждый день. Выучите первый принцип снижения веса: «Чтобы худеть, надо есть». Научитесь есть 4-6 раз в день! Заказать Диету Елены Малышевой можно по телефону  8 (800) 555 30 44 на сайте: www.dietamalyshevoy.ru в Инстаграме @dietamalyshevoy Клиника снижения веса МЦЕМ  8 (495) 268 12 12 @clinicamalyshevoy @clinicamalyshevoy.ksv Если вы хотите готовить сами - бесплатные меню на сайте www.zdorovieinfo.ru Если вам нужна поддержка и помощь в снижение веса, вам помогут наши кураторы: @tatbezb @alsudenikaeva @vera_khvaleva @irlitmalina @pushkinasv @yulia.bezruchko @cova9089 ‼️Сегодня в 20:00 ПРЯМОЙ ЭФИР про Коронавирус #худеемвместенакарантине #урокистройнойфигуры #сбросьлишнее #диетамалышевой #улыбайсяитерпи #яхудею #худеювкусно #клиникамалышевой #еленамалышева #житьздорово #здоровье

A post shared by Елена Малышева (@malysheva.live) on Mar 30, 2020 at 8:18am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.10.2020 - 10:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега