Д-р Беќаровски: Престанете да го критикувате здравствен систем, бидете крајно одговорни и совесни

Во Словенија последниве 24 часа починаа 19 пациенти болни од Covid-19. Во Франција во последните 24 часа починаа 298 пациенти болни од Covid-19. И двете држави имаат меѓу најдобрите здравствени системи во светот и пристап кон најдобрите лекови. Затоа престанете само да го критикувате македонскиот здравствен систем, туку бидете крајно одговорни и совесни, напиша на Фејсбук д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија

„Ќе критикуваме и анализираме, кога сето ова ќе замине“, напиша Беќаровски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.10.2020 - 19:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега