Цветанова: Заев, арам да ти е воздухот македонски што го дишеш

Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова реагираше на изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС.

- Не постои збор што може да го опише националниот срам манифестиран во ликот и делото на Зоран Заев. Арам да ти е воздухот македонски што го дишеш - напиша Цветанова на Твитер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.11.2020 - 09:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега