Цветанова за „пилотите“ од Арачиново: Небулоза е 300 пилот-проекти исто како и 300 пилоти

Триста пилоти или 300-пилот проекти секако е небулозно, вели поранешната министерка за култура Ганка Цветанова, во врска со релативизирањето на премиерот Зоран Заев за изјавата за пилотите во Арачиново.

– Понекогаш е подобро да се премолчи. Ама кога станува збор за Заев, препорачливо е најчесто. Имено, 300 пилоти или 300 пилот-проекти секако е небулоза, напишта Цветанова на Твитер.

Твитот се однесува на изјавата на Заев: „300 пилоти не сме ветиле, тоа се 300 пилот-проекти“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.10.2019 - 21:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега