Цветанова: Го прашувам Зоран Заев со кој образ ќе се појави на Мечкин Камен на 2 август

После изјавата дека Македонија крадела туѓа историја, го прашувам Зоран Заев со кој образ ќе се појави на Мечкин Камен на 2 август – на најголемиот македонски празник Илинден, што ќе му порача на македонскиот народ и за која историја ќе говори? За таа што ја продадоа?!?, прашува поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова на својот Твитер-профил.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.07.2019 - 14:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега