Црногорец е најмладата жртва на коронавирусот во Италија

Црногорец на 33-годишна возраст е најмладата жртва на коронавирусот во покраината Лацио, пренесуваат италијанските медиуми.

Мажот од Црна Гора кој е позитивен на коронавирусот умрел во болницата „Лазаро Спаланцани“ во Рим минатата ноќ.

Тамошните медиуми пренесуваат дека е наложена и обдукција на телото со цел да се види дали пател од хронични болести.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2020 - 22:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега