Црногорци го уловиле ова и се шокирале: Мислеле дека е ајкула, а сега им е криво што ја убиле

На страницата на Фејсбук Мини еко зона се појави фотографија од Црна Гора каде е убиена морска лисица, зошто мислеле дека е ајкула.

Таа се наоѓа на заштитната листа, нодвајцата Црногорци мислеле дека е ајкула.

Тие ја убиле, а сега им е криво за тоа бидејќи е потполно безопасна.

 

 

 

 

15.08.2018 - 08:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега