Црна Гора повторно прогласи епидемија на цела територија

Националното координативно тело за заразни болести на Црна Гора повторно прогласи епидемија од Ковид-19 на целата територија на земјата на предлог на Институтот за јавно здравје.

Согласно тоа, од утре се воведуваат нови привремени мерки, вклучително и задолжително носење маски на отворено и затворено ширум цела држава.

Маските не се задолжителни на плажите и во националните паркови, под услов да се држи физичка дистанца.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.07.2020 - 23:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега