Црн ден во Македонија многу загинати: Автобуската несреќа во сите медиуми во регионот

Несреќата која се случи на патот Скопје-Тетово кога автобус со 50. патници излета од коловозот и се преврте, при што 13. лица загинаа, а 30 се повредени, стигна и до медиумите од регионот.

Српските медиуми пренесуваат за црниот ден во Македонија.

Српскиот Ало, Блиц, бугарски БГНЕС, како и албанските медиуми со тага пишуваат за настанот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.02.2019 - 20:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега