ЦО на СДСМ: На големо се бара оставка од Заев

Членовите на Централниот одбор на СДСМ бараат оставка од лидерот на партијата Зоран Заев по катастрофалите резултати на двојните избори. Најгласни се членовите на ЦО кои важат за блиски до Бранко Црвенковски. Од лидерот се бара сам да си поднесе оставка до Конгресот на 11 мај. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев пред ЦО на СДСМ: Моравме да одиме на избори за да докажеме дека сме подобри од ГРОМ

Еско Рахиќ до Заев: Ќе бидеш сменет на Конгресот на 11 мај

30.04.2014 - 19:48

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега