Циста на јајници, можеби имате а не знаете - За овие симптоми итно на лекар

Со помош на симптомите, ако добро ги забележуваме може да откриеме дали нешто не функционира како што треба во нашиот организам, а ова се симптомите на циста на јајници.

- подуеност или оток на абдоменот

-болна перисталтика на цревата

-болка во карлицата пред и после менструалниот циклус

-болка при полов однос

-болка во долниот дел на грбот или бутовите

-пречувствителни гради

-повраќење и мачнина

Посериозни симптоми се повраќање, паѓање во несвест и крварење.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.03.2019 - 18:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега