Циклон доаѓа кон Македонија - Подгответе се за драстична промена

УХМР од утре најавува дожд, локално пороен, грмежи и засилен ветер со брзина од над 60 километри на час.

Врнежите се очекува да бидат пообилни во југоисточните делови и да достигнат над 35 литри на метар квадратен.

Утринските температури ќе се движат од шест до 14 степени, а дневните од 10 до 16 степени.

Потоа, во текот на неделата, следува период на променливо облачно време со магла по одделни котлини.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2019 - 20:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега