Чувствувате непријатен мирис од одводот - само излејте ја оваа смеса и за неколку минути е решен проблемот

Купувањето на средства за одзатнување на одводот не е евтино, а тие не се секогаш ефективни. Наместо тоа посегнете по овие две намирници кои секој ги има дома и одводот повторно ќе виде прооден.

Во краткото видео погледнете како да го ослободите запушениот одвод, брзо, лесно и ефтино. Потребни ви се само сода бикарбона и оцет. Прво во одводот ставете неколку лажици сода, а потоа ставете малку оцет, Веднаш ќе видите реакција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.01.2020 - 11:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега