Чувар во затворот Шутка се заканува: „Црнец во темница" за сите обвинети за 27 април

Миле Јанакиески со скршеница на раката е пренесен во ГОБ „8-ми Септември“, додека Спиро Ристески добил медицинска помош по расечената аркада во стационарот во затворот по денешниот инцидент кога двајцата биле нападнати од затвореник во истражниот затвор „Шутка“.

Затворскиот чувар Жарко Милошевиќ кој е вработен во истражниот затвор Шутка неодамна се заканувал на социјалните мрежи.

Во преписка на Фејсбук Милошевиќ се заканувал со метод “Црнец во темница”, пренесе Курир.

Тој во пост се заканувал на опозициски активисти.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2019 - 17:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега