Чувајте ги овие растенија дома - Носат среќа и пари

Ако сакате среќа, благосостојба и здравје дома, внесете ги овие билки. Според Фенг Шуи овие растенија мора да ги имате дома.

Бамбусот е растение кое носи среќа во домот. Според Фенг Шуи привлекува позитивна енергија, успех и стабилен брак. Се препорачува дома да чувате три или девет бамбуси за среќа.

Исто така, и орхидејата е растение кое дома привлекува среќа. Според Фенг Шуи листовите на цвеќето помагаат за нова љубов и среќа. Чувајте го во спалната соба.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2019 - 18:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега