Чупиќ: Останувам во Вардар, тука се најдобрите навивачи на светот

Иван Чупиќ не размислува за заминување од РК “Вардар“ и покрасј финасиските проблеми со кои се соочува клубот, пренесува „Спорт 1“.

„Останувам во Вардар, каде би одел? Скопје е преубав град, тука се најдобрите навивачи на светот. Семејството ми е задоволно и среќно“, изјави Чупиќ

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.06.2019 - 13:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега