Чулев: Јас сум тука за луѓето, а не тие за мене

Јас сум тука за луѓето, а не тие за мене. Моја задача како министер е да работам за државата и граѓаните, порача преку неговиот фејсбук-профил, министерот за внатрепни работи, Наќе Чулев, додавајќи дека ова го кажува на секојдневните средби кои ги остварува низ државата.

Неизмерно сум благодарен за убавите зборови кои ги разменуваме и поддршката која секојдневно ми ја давате!, напиша Чулев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.07.2020 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега