Чудотворна билка: Го подобрува видот, отстранува маснотии од црниот дроб и го чисти дебелото црево

 

Повеќето луѓе го ставаат своето здравје пред сѐ и целосно се во право што го прават тоа. Нашето здравје е најважна работа во животот и на него секогаш треба да се внимва.

Понекогаш во црниот дроб се таложат маснотии кои може да предизвикаат сериозни проблеми врз здравјето. За среќа, постои едноставен природен лек кој помага, а тоа е цвеклото.

Цвеклото има моќе да ги отстранимаснотиите од црниот дроб и да спречи запушување на дебелото црево, како и да го подобри видот. Луѓето го користат за да излечат анемија и да го зајакнат кардиоваскуларниот систем.

cvekla

Ова растение главно се јаде сирово во вид на салата, но еве и како може да го подготвите за да го подобри вашето здравје:

2-3 цвекла

2 кромида

Маслиново масло

Оцет

Прстофат сол

Излупете го цвеклото и варете го додека не омекне, а потоа насецкајте го на парчиња и ставете го во чинија. Процесот повторете го и со кромидот, а потоа додадете го во чинијата. Насолете го и додадете ги маслото и оцетот.

Секојдневно конзумирање од оваа салата целосно ќе го прочисти вашиот организам.

 

 

 

14.11.2017 - 11:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа